خانه » اصطلاحات رایج » OKOMix چیست؟

OKOMix چیست؟

در بین لوازم خانگی یکی از پر اهمیت‌ترین و ضروری‌ترین دستگاه‌ها، ماشین لباسشویی است که در هر خانه‌ای ضرورت وجودش احساس می‌شود. ماشین‌های لباسشویی دارای تکنولوژی‌های متنوعی هستند. شرکت‌های تولید کننده این دستگاه، با در نظر داشتن نیاز مصرف کنندگان روز به روز برنامه‌های مختلفی را به مدل‌های جدید دستگاه‌های خود می‌افزایند تا توجه مصرف کنندگان را به خود جلب نموده و از سویی دیگر نیز بتوانند در بازار لوازم خانگی پیشتاز باشند.

در بین برندهای متعدد، شرکت آ ا گ باکیفیت‌ترین برندها به حساب می‌آید که با تکنولوژی‌های منحصر به فردی که در لباسشویی‌های خود قرار داده و همچنین کیفیت بالا در شستشوی البسه بسیار شهرت یافته است. این برند ایتالیایی در ساخت محصولاتش حفاظت از محیط زیست را سرلوحه کار خود قرار داده به طوری که با مصرف بهینه انرژی، موجب کاهش آسیب‌های زیست محیطی می‌شوند. ماشین لباسشویی آ ا گ همچون سایر لباسشویی‌ها برنامه‌های مختلفی جهت شستشو و خشک کردن لباس‌ها داراست یکی از این برنامه‌ها OKOMix است که در ادامه به طریقه عمکرد آن خواهیم پرداخت.

کارایی okomix

نحوه عملکرد OKOMix

در برخی از لباسشویی‌ها به هنگام شستشو مواد شوینده به طور مستقیم به لباس‌ها افزوده می‌شوند اما همزمان با تغییرات گسترده و به کارگیری‌های تکنولوژی‌های مختلف در لباسشویی‌های جدید نحوه اضافه شدن مواد شوینده نیز تغییر یافته است. در این دستگاه‌های پیشرفته که مدل‌های جدید لباسشویی آاگ نیز جزو آنها محسوب می‌شود ابتدا پودر و یا مایع نرم کننده در آب حل شده و سپس به چرخه افزوده می‌شوند و از همان ابتدا در تماس طولانی با البسه قرار خواهند گرفت. طی این تماس طولانی، قدرت پاک کنندگی افزایش یافته و لباس‌ها بهتر شسته خواهند شد. برندهای بسیاری ممکن است این فن‌آوری را به شیوه دیگری در لباسشویی‌های خود به کار گرفته باشند که با عناوین دیگری می‌توان از آنها استفاده کرد اما این تکنولوژی در ماشین لباسشویی آاگ با نام  OKOMix وجود دارد. تکنولوژی OKOMix این امکان را بوجود می‌آورد تا تمامی لباس‌ها از مقاوم‌ترین تا ظریف‌ترین تاروپودها را قادر باشید بدون دلواپسی با ماشین لباسشویی بشویید و از شستن با دست لباس‌های ظریف رها شوید.

همان طور که گفتیم در لباسشویی‌های قدیمی و یا حتی لباسشویی‌هایی که از تکنولوژی پیشرفته‌ای برخوردار نیستند، مواد شوینده به طور مستقیم به لباس‌ها افزوده می‌شوند که با این روش در انتهای شستشو ممکن است ذرات پودر روی لباس‌ها باقی بماند به خصوص در لباس‌هایی با رنگ تیره پس از خشک شدن این لکه‌ها کاملا قابل مشاهده هستند. در فن‌آوری OKOMix لباسشویی‌های AEG، مواد شوینده و یا نرم کننده پس از اضافه شدن به طور کامل در آب حل شده و محلول حاصل از طریق سیستم اسپری آاگ وارد درام لباسشویی می‌شود با این روند نرم کننده راحت‌تر به تار و پود لباس نفوذ خواهد کرد تا لکه‌ها را به طور کامل از بین برد. محلول نرم کننده در OKOMix با نفوذ به بافت لباس، نرمی و لطافت شگفت انگیزی را سبب شده و اتوکشی را بسیار آسان می‌نماید.

okomix در لباسشویی آاگ

فواید تکنولوژی OKOMix

  • حفاظت از الیاف لباس
  • شستشوی ملایم لباس‌های پشمی، ابریشمی و دیگر الیاف ظریف
  • حفاظت و نو نگاه داشتن لباس‌ها
  • نرم و لطیف شدن لباس‌ها و سهولت در اتو کشی
  • کاهش مصرف انرژی

دارای گواهینامه Woolmark

شایان ذکر است تکنولوژی OKOMix در لباسشویی‌های AEG، قادر به دریافت تاییدیه woolmark green شده است. این گواهینامه برای آن دسته از لباسشویی‌هایی است که توانایی شستشویی حفاظت شده دارند. لباسشویی‌های دارای گواهینامه woolmark green به گونه‌ای عمل می‌کنند که در هر دقیقه ۳۰ مرتبه چرخش داشته و تنها یکبار به لباس‌ها ضربه وارد می‌شود. این دقت در شستشو از کش آمدن و آب رفتن لباس‌ها با دمای ثابت و گردش مداوم آب، جلوگیری می‌کند.
الیافی مانند لباس‌های پشمی و ابریشمی به دلیل ظرافتشان باید با دست شسته شوند که با وجود OKOMix امکان شستشوی آنها با ماشین لباسشویی نیز وجود دارد. علت دریافت گواهینامه woolmark در تکنولوژی OKOMix نیز حفاظت فوق العاده آن از الیاف لباس است. OKOMix با نفوذ به تار و پود پارچه و شستشوی ملایم، لباس‌های ما را همچون روز اول نو نگاه می‌دارد.

okomix چیست

نتیجه گیری:

دیگر دغدغه شستشوی لباس‌های حساس با وجود تکنولوژی‌های جدید ماشین‌های لباسشویی از بین رفته است، یکی از این تکنولوژی‌ها OKOMix است که با وجودش به شستن دستی لباس‌هایی ظریف پایان می‌دهد. این فن آوری با ترکیب آب و مواد شوینده حفاظت تمامی لباس‌ها با هر نوع جنسی را تضمین خواهد کرد و از سویی دیگر با نفوذ به تار و پود البسه سبب لطافت و سهولت در اتوکشی می‌شود. فروشگاه اینترنتی هورانه با در نظر گرفتن سلایق مختلف، لوازم خانگی متفاوتی از برندهای برتری را جمع آوری کرده است. برای مشاهده مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی AEG که دارای تکنولوژی OKOMix  هستند بر روی دکمه زیر کلیک نموده تا به صفحه این محصول منتقل شوید:

مشاهده محصولات

مطلب پیشنهادی

pro tex چیست؟

Protex در لباسشویی AEG چیست؟

همچون دیگر لوازم خانگی که امروزه بسیار پیشرفته شدند و امکانات گوناگونی بر روی آنها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *