خانه » اصطلاحات رایج » Half Load چیست؟

Half Load چیست؟

گاهی صبر کردن برای پر شدن ماشین ظرفشویی بخصوص زمانی که ظروف داخل دستگاه را نیاز دارید امکان پذیر نیست. در این موقعیت دو راه دارید:

  1. ماشین ظرفشویی را در همان حالت نیمه پر روشن کنید که این کار از نظر مصرف انرژی و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود.
  2. ظروف کثیف را از ماشین ظرفشویی خود خارج کرده و با دست بشویید.

در بین خانواده‌های کم جمعیت نیز معمولا در طول روز تعداد ظرف‌های کثیف به حد نصاب برای شستشوی کامل در ماشین ظرفشویی نمی‌رسند و از طرفی دیگر هم ممکن است تعدادی از ظروف چند مرتبه در یک روز مورد استفاده قرار گیرند.
برای رهایی از این مسئله، برخی ماشین‌های ظرفشویی یک ویژگی به برنامه‌های شستشوی خود افزوده‌اند که دیگر نیازی به صبر کردن برای پر شدن کامل ماشین ظرفشویی نخواهد بود و می‌توان ظروف اندک را نیز با ماشین شست. این ویژگی half load یا نصف شوی نام دارد که برنامه‌ای کاربردی در ماشین‌های ظرفشویی می‌باشد. برنامه‌ی نصف شوی در تمام ماشین‌های ظرفشویی که مصرف آب آن‌ها بیش از ۶/۵ لیتر است، کاربرد دارد. این برنامه علاوه‌بر شستن ظروف کم در مدت زمانی محدود سبب صرفه جویی در مصرف آب، انرژی و مواد شوینده نیز می‌شود.

half load چیست

عملکرد Half load

اگر دقت داشته باشید ماشین‌های ظرفشویی دارای دو سبد هستند که ظروف کثیف در این دو سبد چیده خواهند شد البته در برخی مدل‌ها برای قاشق و چنگال یک سینی جداگانه نیز تعبیه شده است. در شستشوی کامل هر دو سبد در روند شستشو قرار می‌گیرند اما نحوه عملکرد برنامه half load به‌گونه‌ای است که پس از فعال سازی، دستگاه شستشو را تنها در سبد بالا و یا سبد پایین متمرکز می‌کند که در این صورت شستشو فقط بر روی یکی از سبدها صورت می‌گیرد. به این ترتیب مدت زمان شستشو و از سوی دیگر مصرف انرژی و مواد شوینده کاهش پیدا می‌کند.

برنامه نصف شوی می‌تواند با همان کیفیت در شستشوی کامل ظروف شما را تمیز نماید. تمامی مراحلی که در شستشوی کامل انجام می‌شود در برنامه half load نیز تکرار خواهد شد تنها تفاوت آن این است که در مدت زمانی کوتاه‌تر این روند انجام می‌گیرد.

توصیه می‌کنیم پیش از استفاده از دستگاه حتما بصورت کامل دفترچه راهنما و نحوه کار با دستگاه را مطالعه نمایید و در صورت نیاز با نمایندگی خدمات تماس بگیرید تا از طرز صحیح استفاده از دستگاه خود اطمینان بدست آورید. با داشتن اطلاعات کافی و طرز استفاده صحیح، طول عمر دستگاه شما افزایش پیدا کرده و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

نصف شوی چیست

نتیجه گیری:

دیگر دغدغه شستشوی ظروف اندک در خانواده‌های کم جمعیت و یا صبر کردن برای پر شدن ماشین ظرفشویی هنگامی که به طور کامل تکمیل نشده است، با وجود قابلیت نصف شوی از بین خواهد رفت و به سادگی می‌توانید با انتخاب برنامه half load ظروف کم خود را در مدت زمانی کوتاه‌تر از شستشوی کامل بشویید و از شستن ظروف اندک با دست معاف شوید.
بنابراین مقاله در دانشنامه هورانه هنگامی که قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید حتما دقت نمایید که علاوه‌بر برنامه‌های مختلف شستشو، برنامه نصف شوی هم در این برنامه‌ها قرار داشته باشد تا علاوه‌بر آسان‌تر شدن کار شما در شستن ظروف اندک در مصرف آب و انرژی نیز صرفه جویی شود.
در ادامه برای مشاهده بهترین مدل‌های ماشین‌های ظرفشویی با قابلیت half load روی دکمه زیر کلیک کنید:

ماشین‌های ظرفشویی مجهز به half load

مطلب پیشنهادی

pro tex چیست؟

Protex در لباسشویی AEG چیست؟

همچون دیگر لوازم خانگی که امروزه بسیار پیشرفته شدند و امکانات گوناگونی بر روی آنها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *