خانه » مقالات » ۱۰ ماشین ظرفشویی برتر بوش ۲۰۱۸

۱۰ ماشین ظرفشویی برتر بوش ۲۰۱۸

در این مقاله ۱۰ ماشین ظرفشویی برتر بوش را به شما معرفی می‌کنیم. اگر شما تصمیم به خرید ماشین ظرفشویی بوش گرفته‌اید توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها با دقت بخوانید. در ابتدا پا را کمی فراتر گذاشته و به این موضوع می‌پردازیم که چرا ظرفشویی بوش بهترین انتخاب برای خرید است.

در عصر حاضر ما شاهد پیشرفت‌های بسیاری در زمینه تکنولوژی هستیم که این پیشرفت به نفع تمامی انسان‌ها است زیرا که با ورود دستگاه‌های جدید انجام کارها بسیار سهل و آسان گشته است. زمان ارزش بسیاری پیدا کرده و دیگر انسان‌ها خواستار آن هستند که کارها را در کوتاه‌ترین زمان با سرعت بالا و در عین حال به سادگی انجام دهند که وجود این دستگاه‌ها با فن آوری‌های مختلف، موقعیت استفاده مناسب از زمان را فراهم آورده‌اند.

تاریخچه شرکت بوش

در صنعت لوازم خانگی، وسایل مورد نیاز بسیاری جهت آسایش افراد طراحی و ساخته شده است که کمک شایانی در زمینه انجام کارهای زمان‌بر منزل به افراد می‌کند. در این صنعت رو به رشد شرکت‌های متعددی شروع به کار کردند که با عرضه دستگاه‌های با کیفیت و طراحی‌های ویژه توانسته‌اند جایگاه خاص خود را در بازار جهانی بدست آورند. بوش در میان صدها برند اروپایی رتبه اول را داراست در واقع بوش برند اول اروپاست.

بوش در سال ۱۸۸۶ در اشتوتگارت آلمان توسط روبرت بوش تاسیس و آغاز به کار کرد و از آن سال تاکنون پیشرفت‌های بسیاری در حوزه لوازم خانگی داشته است به طوری که دستگاه‌های متعددی با امکاناتی بی‌نظیر عرضه داشته است. استفاده از دستگاه‌های با کیفیت این برند علاوه‌بر آسان‌تر کردن کارهای روزمره نهایت اطمینان را برای مصرف کنندگانش به ارمغان آورده است.

ورود ماشین‌های ظرفشویی بوش

با تخصصی شدن مشاغل گوناگون و گسترش آنها، از دهه ۶۰ زنان نیز بیش از پیش در بیرون از خانه و در محیط‌های کاری مشغول به کار شدند و این موضوع سبب شده تا زمان کمتری برای رسیدگی به کارهای منزل برای آنها وجود داشته باشد. در کنار این تغییرات و کاهش زمان برای انجام کارها، نیاز به دستگاه‌هایی که کارهای خانه را سرعت بخشد و از سویی دیگر آسان نماید به شدت احساس خواهد شد. یکی از این دستگاه‌ها که در سال‌های اخیر جایگاهی ویژه در آشپزخانه‌ها پیدا کرده ماشین ظرفشویی است. طراح این تکنولوژی شگفت انگیز نیز شرکت بوش بوده و با ورود این دستگاه توجه افراد بسیار زیادی را در سطح جهان به خود جلب کرد. با ورود ماشین‌های ظرفشویی به منازل شستن ظروف که کاری دشوار و زمان‌بر بود دیگر به راحتی انجام می‌گرفت همچنین در کنار آسان شدن شستن ظروف، تاثیرات منفی و آسیب مواد شوینده به پوست دست نیز با این دستگاه کاهش می‌یافت. این محسنات همگی باعث شد تا ماشین ظرفشویی دستگاهی ضروری در آشپزخانه‌ها به حساب آید.

10 مدل ظرفشویی بوش

مشخصات ماشین‌های ظرفشویی بوش

ماشین‌های ظرفشویی بوش به دو صورت رو میزی و مبله در رنگ‌های سفید، استیل و سیلور با ظرفیت‌های گوناگون به بازار عرضه شده‌اند تا متقاضیان آن با توجه به نیاز خود دستگاه مورد نظرشان را تهیه نمایند. ظرفشویی‌های رو میزی برای خانواده‌هایی با جمعیت کمتر و ظرفشویی‌های مبله برای خانواده‌هایی با جمعیت بیشتر مناسب است. کدهای ظرفشویی رومیزی با SKS و کدهای ظرفشویی مبله با SMS آغاز می‌شوند.
در ابتدا ساخت تمامی ظرفشویی‌های بوش در کشور آلمان انجام میشد اما در حال حاضر  با گسترش تولیدات این شرکت، ماشین‌های ظرفشویی بوش علاوه‌بر آلمان در کشورهای ترکیه، اسپانیا و لهستان نیز مونتاژ شده و به کشورهای مختلف در سراسر جهان عرضه می‌شوند. از طرفی دیگر برخی از شرکت‌ها این دستگاه را برای کشور خود سفارش می‌دهند که این مسئله در انتهای کدهای ماشین‌های ظرفشویی بوش قابل مشاهده و تشخیص است.
تمامی ماشین‌های ظرفشویی بوش در ایران توسط سه شرکت سیهاوی، کارا سرویس و بوش سرویس (شرکت رسمی بوش در ایران) به مدت ۳۶ ماه گارانتی شده‌اند.
کدهایی که به سفارش ایران هستند توسط شرکت بوش سرویس که نمایندگی رسمی بوش در ایران است و کدهای اروپایی توسط شرکت‌های کارا سرویس و سیهاوی گارانتی می‌شوند.

برخی از مدل‌هایی که به سفارش ایران هستند در کشور ترکیه و برخی دیگر در آلمان ساخته می‌شوند و شرکت بوش سرویس گارانتی این مدل‌ها را عهده‌دار است.
کدهایی که در حال حاضر ساخته و به کشورهای مختلفی در سطح جهان ارائه می‌شوند به شرح زیر هستند:

کدهای به سفارش ایران: IR – B – T – M

کدهای به سفارش اروپا: D – G – E – EU – DE – ME

تمامی قطعات ماشین ظرفشویی بوش در کشور آلمان ساخته می‌شوند اما برخی از مدل‌های ظرفشویی بوش در کشور آلمان اسمبل شده و برخی دیگر همانطور که پیشتر به آن اشاره شد در کشورهای اسپانیا و ترکیه مونتاژ می‌شوند که البته محل ساخت هر دستگاه از روی مدل آن دستگاه مشخص است.

امکانات و برنامه‌های ماشین‌های ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش همانند سایر دستگاه‌های به روز دارای فناوری‌های گوناگونی است تا امکانات شستشوی همه نوع ظرفی را پوشش دهد و روز به روز این امکانات ارتقا داده می‌شوند تا کار کردن با آنها همچنان آسان باشد.

برنامه‌های شستشوی ظرفشویی بوش به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • برنامه شستشوی اصلی
 • برنامه شستشوی ویژه

برنامه‌های شستشوی اصلی در اغلب مدل‌ها یکسان هستند و تفاوت چشم‌گیر مدل‌های مختلف ظرفشویی بوش در برنامه‌های ویژه مشاهده می‌شوند. برنامه‌های ویژه ظرفشویی بوش برنامه‌های ترکیبی هستند که پس از انتخاب برنامه اصلی شستشو می‌توان از آنها برای شستشویی بهتر و متناسب با ظروف داخل دستگاه استفاده کرد. برای ظروف بسیار چرب و کثیف دمای آب و زمان بیشتر و برای ظروف با چربی و کثیفی کمتر به مراتب دمای آب پایین‌تر و زمان کوتاه‌تری نیاز است. تعداد برنامه‌های اصلی در ماشین ظرفشویی بوش بین ۵ تا ۸ و برنامه‌های ویژه بین ۲ تا ۵ برنامه متغییر است. در ادامه به برخی از این برنامه‌ها که تقریبا در اکثریت مدل‌ها یکسان هستند می‌پردازیم.

10 ماشین ظرفشویی برتر بوش 2018

تعدادی از برنامه‌های اصلی ظرفشویی بوش:

 • Intensive 70° (شستشوی قوی)
 • Auto 45°-۶۵° (شستشوی خودکار)
 • Eco 50° (شستشوی اقتصادی)
 • Pre rinse (پیش شستشو)

تعدادی از برنامه‌های ویژه ظرفشویی بوش:

پیش از شروع به کار دستگاه می‌بایست برنامه اصلی شستشو را انتخاب و در صورت نیاز برنامه ویژه‌ی مورد نظر را نیز انتخاب کنید. برنامه ویژه شستشو به تنهایی نمی‌تواند سیکل شستشو را آغاز کند بلکه از آن به عنوان مکملی برای برنامه اصلی استفاده می‌شود.

مواد شوینده مورد نیاز

برای پاکیزگی بهتر ظروف علاوه‌بر کیفیت شستشوی ماشین ظرفشویی باید به مواد شوینده مصرفی آن نیز توجه داشت تا قدرت پاک‌کنندگی و درخشندگی ظروف دو چندان شود. مواد شوینده مورد نیاز ماشین ظرفشویی به صورت قرص، ژل ظرفشویی، مایع جلادهنده (جهت درخشندگی ظروف کریستال) و نمک مخصوص ظرفشویی است که تمامی این اقلام در شستشویی بی‌نظیر تاثیرگذار خواهند بود.

مصرف انرژی در ماشین‌های ظرفشویی بوش

همانطور که گفته شد ظرفشویی بوش از نظر کیفیت و کارایی از استاندار جهانی بسیار بالایی برخوردار است. ویژگی منحصر به فرد این دستگاه‌ها مصرف بهینه آب و برق در آنها است. بوش به عنوان برند اول اروپا شرکتی سخت‌گیر در رابطه با مسائل مهم زیست محیطی است به همین جهت همواره در ساخت محصولاتش حفاظت از منابع انرژی را مدنظر قرار داده و بر این اساس ظرفشویی‌های بوش مصرف آب و برق پایینی به نسبت سایر رقبا دارند و از این لحاظ بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته‌اند.

10 ماشین ظرفشویی برتر بوش

معرفی ۱۰ مدل از برترین‌های ظرفشویی بوش

استفاده از محصولات بوش و تجربیات مثبت مصرف کنندگان آن سبب شده این برند در میان ما ایرانی‌ها نیز جایگاه خاصی را به نسبت سایر برندها به خود اختصاص دهد و افراد بسیاری به هنگام خرید لوازم آشپزخانه ترجیح دهند این برند را برگزینند. با در نظر گرفتن این مسائل در ادامه تعدادی از بهترین مدل‌های ظرفشویی بوش را به شما معرفی می‌کنیم تا آشنایی بهتری با مدل‌های این دستگاه کاربردی داشته باشید:

 1. SMS88TI02MSMS88TW02M
 2. SMS67TI02BSMS67TW02B
 3.  SMS88TI36E SMS88TW05E
 4. SMS67MI01B SMS67MW01B
 5. SMS46MI01B SMS46MW01B
 6. SMS69P28EU SMS69N72EU
 7. SMS68TI06E SMS68TW06E
 8. SMS67MW00G
 9. SMS68MW02E
 10. SMS46MI05E SMS46MW01D

در ظرفشویی‌های معرفی شده ابتدا ظرفشویی‌های سفید و در مقابلشان ظرفشویی‌های مشابه با رنگ استیل برای تمامی سلایق معرفی شده تا آشنایی بهتری از مدل‌های ظرفشویی‌های استیل نیز داشته باشید.

نتیجه گیری:

بر اساس این مقاله که توضیح مفصلی در رابطه با ظرفشویی‌های بوش داده است دریافتیم که این برند برتر اروپا در طراحی ظرفشویی‌های خود نهایت دقت و ظرافت را به کار برده است و با وجود تکنولوژی و برنامه‌های بسیار کاربردی این دستگاه، کلیه ظروف را با قدرت پاک کنندگی بالایی خواهد شست و ظروف کریستال نیز پس از شستشو در این ظرفشویی بیش از پیش خواهند درخشید. در نتیجه با مقاله ۱۰ ظرفشویی برتر بوش ۲۰۱۸ با بهترین مدل‌های ظرفشویی این شرکت آشنا شوید و با آگاهی بیشتر انتخابی آسوده داشته باشید.
بدون اغراق می‌توان گفت با داشتن ظرفشویی بوش در خانه با خیالی آسوده شستن تمامی ظروف را به این دستگاه بی نظیر بسپارید و از کیفیت فوق‌العاده آن آسوده خاطر باشید. محصولات بوش تا سالیان سال همراه شما خواهند بود و کارهای روز مره را برای شما آسان و آسان‌تر خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی

بهترین مدل جاروبرقی بوش

بهترین مدل جاروبرقی بوش

اگر قصد خرید جاروبرقی دارید، بدون شک جاروبرقی بوش بهترین انتخاب پیش روی شماست. جاروبرقی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *