خانه » مقالات » یخچال فریزر

یخچال فریزر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، لوازم پرکاربرد ما در خانه دیگر همچون گذشته ساده نیستند و همه روزه شاهد استفاده از فناوری‌های جدیدی در لوازم منزل خود هستیم، لذا ناگزیر باید خود را با این تکنولوژی‌ها و پیشرفت‌ها همگام سازیم.

یخچال فریزرهای جدید در مقایسه با انواع قدیمی آن به انواع سیستم‌ها، تکنولوژی‌ها، فیلترهای تصفیه، وسایل جانبی، ویژگی‌ها و قابلیت‌ها مجهز شده‌اند که عبارتنداز:

یخ ساز و آب ریز

یخ ساز و آب ریز

یخ ساز و آب ریز در یخچال فریزرهای امروزی استفاده بسیار زیاد و کاربرد بالایی دارند و دسترسی را برای شما مصرف کنندگان راحت‌تر کرده است و به دو صورت دستی و خودکار است. در مدل دستی مخزن آبی تعبیه شده که برای هربار مصرف می‌بایست مخزن را پر نمود و از آن استفاده کرد اما در یخ ساز و آبریز خودکار، یخچال فریزر به شیر آب متصل بوده و نیازی به پر کردن دستی مخزن نمی‌باشد.

فیلتر تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب، آلودگی‌های آب را بدون حذف نمودن مواد معدنی آن، از بین می‌برد. با وجود فیلتر آب، دیگر شما نگران ناخالصی‌های آب نیستید، چون این وسیله آب را تصفیه می‌کند. دقت داشته باشید که وقتی رنگ فیلتر عوض می‌شود(پس از حدود یکسال استفاده) زمان عوض کردن آن فرا رسیده است.

لامپ‌های ال ای دی داخلی و خارجی

لامپ‌های ال ای دی داخلی و خارجی

لامپ‌های ال ای دی داخلی و خارجی با بیشترین بازده انرژی در مقایسه با سایر انواع لامپ‌ها، سهولت دید را برای مشاهده و استفاده از مواد داخل و نیز پر کردن لیوان‌ها از آب و یخ، فراهم می‌کنند. کم مصرف بودن این لامپ‌ها به طبع گرمای کم‌تری را نیز تولید می‌کند. همچنین لامپ‌های ال ای دی طول عمر بالایی داشته و تنوع رنگ زیادی نیز دارند.

دکمه‌های دیجیتالی تنظیم درجه یخچال و فریزر

دکمه‌های دیجیتالی تنظیم درجه یخچال و فریزر

دکمه‌های دیجیتالی تنظیم درجه یخچال و فریزر به شما کمک می‌کند میزان برودت یخچال و فریزر خود را به دلخواه تنظیم کنید.

دکمه‌های کنترل لمسی

دکمه‌های کنترل لمسی

دکمه‌های کنترل لمسی که با تکنولوژی سنسور نوری ساخته شده است امکان انتخاب سریع و آسان عملکردها را به شما می‌دهد و به راحتی می‌توانید دمای یخچال فریزر خود را تنظیم نمایید.

قفسه‌های داخلی قابل تنظیم

قفسه‌های داخلی قابل تنظیم

قفسه‌های داخلی قابل تنظیم به شما کمک می‌کند اشیایی را که ارتفاع متفاوتی دارند، به راحتی در یخچال خود جاسازی کنید و طبقات را بر اساس نو وسایل به ارتفاع دلخواه در بیارید تا فضای بیشتری برای وسایل داشته باشید.

ظروف ویژه نگهداری تخم مرغ یا نوشیدنی‌ها

ظروف ویژه نگهداری تخم مرغ یا نوشیدنی‌ها

به استفاده بهینه از فضای یخچال کمک نموده و نظم و آراستگی بیشتر فضای داخلی یخچال شما را فراهم می‌کنند.

دکمه‌های تنظیم کننده رطوبت

دکمه‌های تنظیم کننده رطوبت

با استفاده از دکمه‌های تنظیم کننده رطوبت می‌توانید رطوبت مناسب برای انواع متفاوت میوه‌ها، سبزیجات و مواد غذایی را به دلخواه تنظیم کنید تا به تازه ماندن مواد غذایی، سبزیجات و میوه‌ها کمک زیادی می‌کند.

بار

بار

محفظه بار که از طریق آن دسترسی راحت به اشیای پر استفاده‌ای مانند بطری‌های نوشیدنی و شیشه‌های سس بدون باز کردن کل درب یخچال میسر بوده و این‌گونه از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می‌شود.

زنگ هشدار باز ماندن درب

زنگ هشدار باز ماندن درب

در صورتی‌که درب یخچال کاملا بسته نشده و برای مدتی باز بماند، با ایجاد صدای آژیر، شما را از آن آگاه ساخته تا از هدر رفتن سرما و انرژی جلوگیری کنید.

سیستم جریان هوای چندگانه

سیستم جریان هوای چندگانه

در این سیستم، دریچه‌های متعددی برای جریان یافتن هوا داخل یخچال تعبیه شده است که کمک می‌کند تمامی طبقات یخچال به سرعت و به صورت یکپارچه خنک شوند.

سیستم biosilver

سیستم biosilver

این سیستم در قسمت خشک‌کن محفظه نگهداری سبزیجات تعبیه شده و با استفاده از یون نقره، از رشد قارچ، باکتری و مخمر جلوگیری می‌کند.

لاستیک ضد باکتری دور درب

لاستیک ضد باکتری دور درب

بایو شیلد( bioshield ) عاملی ضد باکتریایی است که از تشکیل باکتری در فضای داخلی یخچال می‌کاهد و مانع خروج هوای سرد از یخچال فریزر و ورود هوای گرم به داخل یخچال فریزر می‌شود.

nanosilver

nanosilver

این تکنولوژی که از طرف شرکت سامسونگ ارایه شده است، با استفاده از نانو ذرات نقره، باکتری‌ها را از بین می‌برد. این سیستم در یخچال‌ها، ماشین‌های لباسشویی، دستگاه‌های تهویه مطبوع، خوشبو کننده‌های هوا و جارو برقی‌ها به کار می‌رود.

کمپرسور خطی

کمپرسور خطی

فناوری کمپرسور خطی با کم‌کردن نقاط اصطکاک در کمپرسور معمولی از ۴ به یک نقطه، علاوه بر کاهش سروصدا باعث طول عمر بیشتر کمپرسور نیز می‌گردد. در کمپرسورهای معمولی اجزا گردنده باعث اتلاف انرژی می‌شوند اما کمپرسور خطی با اتصال مستقیم به موتور، صدا و تلفات کمتری در انرژی ایجاد می‌کند. گفته می‌شود یخچال‌های دارای کمپرسور خطی، ۳۰ درصد کمتر از یخچال‌هایی که دارای کمپرسورهای معمولی هستند انرژی مصرف می‌کنند.

رفع کننده بوی بد کاتیکان

رفع کننده بوی بد کاتیکان

کاتیکان ماده‌ای است که از برگ چای سبز به دست آمده و دارای آنتی بیوتیک طبیعی و خاصیت آنتی اکسیدان است. این ماده همچنین از پیری زودرس جلوگیری کرده و در دیرتر فاسد شدن مواد غذایی نیز موثر است. اخیرا شرکت ال جی این ماده را در یخچال‌های خود به کار برده تا علاوه بر طولانی‌تر شدن عمر مواد غذایی، از انتشار بوی بد در فضای یخچال نیز جلوگیری شود.

یون سبز

یون سبز

یون‌های سبز از فرمالین اعمال شده به داخل یخچال تولید می‌گردند. فرمالین یک ماده معدنی است که به وسیله برخورد با آب موجب الکترولیز مولکول‌های آب و تولید یون می‌گردد. این یون‌ها باکتری‌های مضر موجود در فضای یخچال را از بین می‌برند.

سیستم خنک کننده با یون سبز

سیستم خنک کننده با یون سبز

(green ion door cooling) این تکنولوژی که توسط شرکت ال جی ارایه شده است، از مجرایی که دارای ماده کاتیکان است و همچنین یون‌های سبز، برای ایجاد هوایی خنک، تازه و پاک در درون یخچال استفاده می‌کند. در این سیستم هوای تصفیه نشده درون یخچال از مجرای کاتیکان عبور کرده، بوی بد و باکتری‌های موجود در آن زدوده می‌شود. هوای خنک پاک و خالص خروجی به همراه یون‌های سبز در جهات مختلف و در تمامی نقاط یخچال به طور یکسان پخش شده، سالم ماندن مواد غذایی و ماندگاری بیشتر آن‌ها را به همراه می‌آورند.

سیستم افزودن ویتامین

سیستم افزودن ویتامین

(ویتاپلاس) میوه‌ها و سبزیجاتی که داخل محفظه مخصوص یخچال قرار می‌گیرند، پس از مدتی در اثر فرآیند اکسیداسیون، رنگ طبیعی و تازگی خود را از دست می‌دهند. تکنولوژی ویتاپلاس(vita plus) با کمک به حفظ ویتامین‌های این مواد به ویژه حفظ ویتامین c، به حفظ هرچه بیشتر تازگی مواد غذایی و جلوگیری از فساد آن‌ها کمک می‌نماید.

یونیزاسیون

یونیزاسیون

در یخچال‌هایی که سیستم یونیزاسیون دارند، از الکترودها برای تولید یون استفاده می‌شود. این یون‌ها در کاهش باکتری‌های محیط یخچال و باکتری‌های موجود در هوای آن، بسیار موثرند.

پوشش آنتی باکتریال سیلور نانو

پوشش آنتی باکتریال سیلور نانو

بسیاری از باکتری‌های موجود در هوا می‌توانند به محفظه‌های داخل یخچال نفوذ کرده و باعث خراب شدن مواد غذایی گردند. اما با وجود پوشش آنتی باکتریال سیلور نانو که توسط شرکت سامسونگ ارایه شده، دیواره‌های داخلی یخچال که با ذرات نقره پوشش داده شده‌اند می‌توانند %۹۹٫۹ باکتری‌ها را از بین برده، از تکثیر باکتری‌ها جلوگیری کرده و در نتیجه نگهداری بهداشتی و حفظ تازگی مواد غذایی را ممکن سازند.

فن آوری super freeze

فن آوری super freeze

فناوری سوپرفریز که توسط شرکت سامسونگ عرضه شده، با فریز کردن بسیار سریع غذاهای دلخواه، طعم دلپذیر و آبدار بودن آن‌ها را برای مدتی طولانی‌تر حفظ می‌کند.

فیلتر کربن آنتی باکتریال هایجین پلاس

فیلتر کربن آنتی باکتریال هایجین پلاس

(Hygiene + antibacterial carbon filter) فیلترهای کربن فتوکاتالیستی که در فریزر تعبیه می‌شوند، باکتری‌های موجود در فضای فریزر را از بین برده و از ایجاد باکتری‌های جدید و ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می‌کنند.

زدودن آلاینده‌ها با فیلتر کربن اکتیو (زغال فعال)

زدودن آلاینده‌ها با فیلتر کربن اکتیو (زغال فعال)

بسیاری از مواد مایع و گازها دارای مقادیری مواد ناخواسته و ناخالصی هستند. در برخی موارد این ناخالصی‌ها شامل میکروب، باکتری، مواد سمی و آلوده کننده‌های دیگر می‌باشند که باوجود درصد بسیار کم، عملا شرایط نامطلوبی را ایجاد می‌کنند، بطوری‌که طعم، بو، رنگ و خواص دیگر را تغییر می‌دهند. برای رسیدن به شرایط دلخواه در این گونه مایعات و گازها بایستی ناخالصی‌ها حذف شوند. یکی از بهترین روش‌های حذف ناخالصی‌ها، حذف آن‌ها به شیوه جذب سطحی می‌باشد. حتی در بسیاری مواقع تنها شیوه موثر نیز می‌باشد. زغال فعال یک نوع جاذب قوی با جذب سطحی فوق العاده می‌باشد که در هیچ حلال شناخته شده‌ای حل نمی‌شود و برجسته‌ترین مشخصه آن حذف انتخابی آلاینده‌هاست.

چشم الکترونیک هوشمند

چشم الکترونیک هوشمند

این تکنولوژی با استفاده از چندین سنسور هوشمند، ویژگی‌های درونی و بیرونی محیط یخچال مانند میزان دما و رطوبت را اندازه‌گیری کرده و بر اساس آن‌ها به صورت خودکار میزان دما و رطوبت مناسب داخل یخچال را تغییر داده و تنظیم می‌کند.

سیستم رفع کننده بوی بد هیبرید پلاسما

سیستم رفع کننده بوی بد هیبرید پلاسما

این سیستم با از بین بردن باکتری‌های داخل یخچال، به حفظ تازگی مواد غذایی و عدم انتشار بوی نامطبوع در یخچال کمک می‌کند.

بسته آمونیاک خنک نگه دارنده

بسته آمونیاک خنک نگه دارنده

(coolpack) این بسته‌ها کمک می‌کنند در صورت قطع شدن جریان برق، تا چند ساعت سرمای لازم برای خنک ماندن مواد غذایی تامین شود.

فوم بدون آلودگی

فوم بدون آلودگی

فوم یکی از مواد ضروری به کار رفته در ساختمان یخچال‌ها است که به عنوان عایق عمل می‌کند و باعث حفظ دمای داخلی یخچال شده، از ورود هوای گرم بیرون به داخل نیز جلوگیری می‌کند. این ویژگی در افزایش طول عمر کمپرسور نقش مهمی دارد. در گذشته فوم‌ها از CFC یا اصطلاحا گاز فریون ساخته می‌شدند اما از آنجا که این گاز در آلودگی محیط زیست و نازک شدن لایه اوزن نقش به سزایی ایفا می‌کند، در سال‌های اخیر تولید و استفاده از آن بر اساس پروتکل مونترال ممنوع اعلام شده است. استفاده از اصطلاح فوم بدون آلودگی در یخچال فریزرها به همین موضوع اشاره داشته و به معنای عاری بودن آن‌ها از CFC است.

برطرف کننده بوی بد هیبرید پلاسما

برطرف کننده بوی بد هیبرید پلاسما

(hybrid plasma deodorizer) میوه‌ها و سبزیجات با مرور زمان تولید گاز اتیلن می‌کنند. در عین حال، برخی از آن‌ها نسبت به این گاز بسیار حساس بوده و در اثر انتشار آن در فضا، فاسد شده و از بین می‌روند. سیستم برطرف کننده بوی بد هیبرید پلاسما با تجزیه کردن گاز اتیلن و از بین بردن آن، در حفظ تازگی و ماندگاری بیشتری مواد غذایی، از بین رفتن باکتری‌ها و برطرف شدن بوی نامطبوع بسیار موثر است.

فیلتر بهداشتی

فیلتر بهداشتی

hygiene fresh، فیلتر بهداشتی یک فیلتر ساده نیست. این فیلتر از ۴ بخش عمده شامل یک کیت فیلتر ۴ لایه جهت از بین بردن غبار، قارچ، باکتری و بوی بد، فن منحصر به فرد، کانال مکش هوای داخل یخچال به منظور تصفیه هوا و یک فیلتر با پوشش نانو تشکیل شده است. این فیلتر تا ۹۹/۹۹ باکتری را از بین می‌برد.

محفظه مواد غذایی

محفظه مواد غذایی

vacuum fresh، محفظه جادویی خلا به شما این امکان را می‌دهد تا مواد غذایی را به مدت طولانی‌تری تازه نگه دارید. با خروج هوای داخل محفظه فرآیند اکسیداسیون کندتر شده و مواد غذایی به مدت طولانی‌تری طعم و تازگی خود را حفظ می‌کنند.

سیستم Twin Cooling Plus

سیستم Twin Cooling Plus

یخچال‌های معمولی دارای یک سیستم خنک کننده(بخار کننده) هستند و بنابراین نمی‌توان دمای یخچال و فریزر آن‌را بطور مجزا کنترل کرد اما در یخچال تویین کولینگ پلاس با داشتن مزیت کنترل بیشتر بر روی دما و رطوبت، قسمت یخچال رطوبت بیشتری در خود نگه می‌دارد تا مواد غذایی و سبزیجات تازه بمانند و در عین حال در قسمت فریزر رطوبت کمتری وجود خواهد داشت تا بوی مواد غذایی با هم ترکیب نشوند.

موتور BLCD

موتور BLCD

این موتور که به صورت خودکار دور موتور در هر دقیقه (RPM) را تنظیم می‌کند گردش هوای سرد را بر اساس عملکرد و نحوه استفاده از یخچال تنظیم نموده و مناسب‌ترین درجه برودت را برای دستگاه انتخاب می‌نماید.

سیستم کاهش صدا در شب

سیستم کاهش صدا در شب

با انتخاب این گزینه فن‌های داخل یخچال با دور کم‌تری کار می‌کنند تا صدایی مزاحم استراحت شما نباشد.

Smart eco system

Smart eco system

این سیستم با استفاده از شبکه‌ای از سنسورهای هوشمند، دما و رطوبت فضای داخلی یخچال را بر اساس نحوه استفاده مصرف کننده و دمای بیرون تنظیم می‌کند.

(Vacuum insulation panel (VIP

(Vacuum insulation panel (VIP

شرکت سامسونگ از طریق تکنولوژی VIP با باریک نمودن ضخامت دیواره‌ها، فضای داخلی یخچال را افزایش داده است. این تکنولوژی با استفاده از عایق و ایجاد خلا، دما را کنترل می‌کند و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد.

افزایش ظرفیت داخلی با تکنولوژی space max

افزایش ظرفیت داخلی با تکنولوژی space max

این ویژگی با استفاده از تکنولوژی‌های smart eco system و vacuum insulation panel (VIP) نه تنها ظرفیت داخلی را افزایش داده بلکه مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد.

فناوری super cool

فناوری super cool

گذاشتن غذای جدید باعث بالا رفتن دمای یخچال می‌شود. هرچه مقدار غذا بیشتر باشد، یخچال باید انرژی بیش‌تری برای کنترل دما مصرف کند. این امر ممکن است باعث بالا رفتن دمای دیگر مواد غذایی درون یخچال شود. برنامه سرمایش سریع باعث می‌شود تا دمای یخچال به سرعت کاهش پیدا کرده و به این ترتیب علاوه بر ثابت نگه‌داشتن دمای قبلی، مواد جدید را به ۲ درجه سانتی‌گراد کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی

اتو-بخار

نحوه صحیح اتوکشی

اتو یک وسیله کاربردی است که وجود آن از الزامات هر خانه‌ای می‌باشد. اگر فکر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *