خانه » راهنمای خرید » راهنمای خرید چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت

چرخ گوشت

با وجود فروش گوشت چرخ کرده بسته بندی شده در بازار هنوز بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا چرخ گوشت را خود در منزل تهیه نمایند تا از کیفیت گوشت چرخ کرده مصرفی در غذای خود اطمینان داشته باشند و در مقابل از هزینه‌های مصرفی نیز بکاهند.

نکات مهم برای خرید چرخ گوشت عبارتنداز:

قدرت و توان

قدرت و توان

اولین ویژگی که باید به آن توجه شود توان دستگاه است. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد می‌توانید در مدت زمان کمتری کار چرخ کردن گوشت را به اتمام برسانید و همچنین در استفاده‌های طولانی مدت فشار کمتری به دستگاه شما وارد می‌شود.

حداکثر ظرفیت دستگاه

حداکثر ظرفیت دستگاه

این آیتم که با معیار کیلوگرم در دقیقه اندازه گیری می‌شود، بیانگر ظرفیت خروجی دستگاه چرخ گوشت است. این مقدار رابطه مستقیم دارد با قدرت چرخ گوشت که در بالا به آن اشاره شد. ظرفیت خروجی بیشتر از ۵٫۱ کیلوگرم در دقیقه یک ظرفیت بالا و خوب برای چرخ گوشت‌های خانگی محسوب می‌شود.

تعداد شبکه‌های چرخ گوشت

تعداد شبکه‌های چرخ گوشت

سایز رشته‌های چرخ شده گوشت بر اساس سایز شبکه‌ای که در دهانه چرخ گوشت قرار می‌گیرد تعیین می‌شود بنابراین هرچه تنوع این شبکه‌ها بیشتر باشد مصرف کننده راحت‌تر می‌تواند سایز گوشت چرخ شده را انتخاب کند.

جنس تیغه‌ها

جنس تیغه‌ها

قسمت اصلی یک دستگاه چرخ گوشت تیغه آن می‌باشد که وظیفه چرخ کردن گوشت را بر عهده دارد، لذا جنس این تیغه باید به گونه‌ای باشد که بر اثر استفاده مکرر دچار فرسایش و یا تغییر شکل نشود.

سیستم محافظت حرارتی از موتور

سیستم محافظت حرارتی از موتور

حرارت ایجاد شده در موتور دستگاه چرخ گوشت به دلیل سرعت زیاد گردش آن به سرعت بالا می‌رود و به همین خاطر در گذشته نیاز بود تا بعد از چند دقیقه استفاده، دستگاه برای دقایقی خاموش شود تا دمای آن کاهش یابد. اما در دستگاه‌های جدید سیستم محافظت حرارتی باعث می‌شود تا در صورت بالا رفتن دمای موتور از حد مجاز، دستگاه به طور خودکار خاموش شده و تا زمان امکان مجدد روشن نمی‌شود. بهتر است به هنگام خرید از وجود این سیستم اطمینان حاصل نمایید.

کلید برگردان (Reverse)

کلید برگردان (Reverse)

معمولا اکثر چرخ گوشت‌ها از این قابلیت برای چرخ کردن و جداسازی تکه گوشت‌ها و چربی‌های به جا مانده در لا به لای تیغه استفاده می‌کنند که این امر باعث سهولت در خارج شدن مواد از داخل گلویی دستگاه می‌شود.

لوازم جانبی

لوازم جانبی

معمول‌ترین این لوازم سوسیس‌ساز و کبه‌ساز می‌باشند که به مصرف کننده این امکان را می‌دهد که با استفاده از سوار کردن این قطعات، گوشت چرخ شده را به شکل سوسیس‌ساز و یا کبه تهیه نماید.

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید پنکه

راهنمای خرید پنکه

وسایل سرمایشی یکی از پر مصرف‌ترین لوازم خانگی می‌باشند. انواع وسایل سرمایشی همچون کولرهای آبی و کولر گازی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *