خانه » راهنمای خرید » راهنمای خرید سرخ کن

راهنمای خرید سرخ کن

جهت تهیه و آماده‌سازی بسیاری از فست فودها و برشته کردن آن‌ها از دستگاه سرخ کن استفاده می‌شود. به طور معمول سرخ کن‌ها دارای یک سبد توری شکل بوده که مواد غذایی داخل آن قرار گرفته و در داخل ظرف روغن غوطه‌ور می‌شود و پس از اتمام زمان پخت به وسیله دستگیره تعبیه شده بر روی سبد، به سمت بالا کشیده شده و روغن اضافی آن به داخل ظرف بر می‌گردد.

هنگام خرید یک سرخ کن به موارد زیر توجه کنید:

ظرفیت روغن: اندازه سبد و ظرفیت روغن نشان دهنده مقدار مواد غذایی است که در هر مرتبه می‌توان با دستگاه سرخ کرد. در مدل‌های پیشرفته‌تر دستگاه‌های سرخ کن، مصرف روغن به حداقل ممکن کاهش یافته که علاوه بر کاهش هزینه روغن مصرفی، به سبب مصرف کمتر روغن، غذای سرخ شده نیز سالم‌تر می‌باشد.

قابلیت تنظیم درجه حرارت: با استفاده از ویژگی تنظیم حرارت قادر خواهید بود تا دمای روغن را متناسب با نوع مواد غذایی که قصد سرخ کردن آن را دارید تنظیم کنید و در نتیجه غذای به شکل مطبوع‌تری تهیه خواهد شد.

سبد مجهز به دستگیره آسانسوری: مجهز بودن سبد سرخ کن به دستگیره آسانسوری این امکان را فرآهم می‌کند تا بدون نیاز به باز کردن درب سرخ کن، سبد را وارد ظرف روغن برده و یا از آن بیرون آورید و خطر پاشش روغن وجود نخواهد داشت.

تایمر به همراه هشدار دهنده اتمام پخت

پنجره بازدید حین پخت: این پنجره کمک می‌کند تا با بازدید ماده غذایی به هنگام سرخ شدن، از میزان برشتگی مورد نظر اطمینان حاصل نمایید و تا در صورت نیاز تغییراتی را در مدت زمان پخت و یا درجه حرارت روغن اعمال کنید.

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید پنکه

راهنمای خرید پنکه

وسایل سرمایشی یکی از پر مصرف‌ترین لوازم خانگی می‌باشند. انواع وسایل سرمایشی همچون کولرهای آبی و کولر گازی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *