خانه » راهنمای خرید » راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی

جاروبرقی از پرکاربردترین و متداول‌ترین لوازم خانگی مربوط به دسته‌ی نظافت می‌باشد که تا حد زیادی جایگزین جاروی‌های دستی خانگی شده‌اند، به همین منظور برای خرید جاروبرقی مناسب به نکات زیر توجه فرمایید:

سطح صدا

سطح صدا

مهم‌ترین مشخصه عملکردی یک دستگاه جاروبرقی میزان صدایی است که در هنگام روشن بودن و کار کردن با حداکثر توان ایجاد می‌کند.

طول سیم

طول سیم

با توجه به ابعاد بخش‌های داخلی محل مورد نظر باید طول سیم جاروبرقی به اندازه‌ای بلند باشد که در زمان استفاده نیازی به تعویض چندباره‌ی پریز برق برای پوشش کامل کف نباشد. توصیه می‌شود که طول سیم کمتر از ۵ متر نباشد.

نوع محفظه

نوع محفظه

محفظه جمع آوری آشغال در جاروبرقی‌ها به دو دسته‌ی پاکتی و مخزنی تقسیم می‌شود. مزیت مدل مخزنی این است که پس از پر شدن به راحتی از دستگاه جدا و شسته شده و دوباره به دستگاه وصل می‌شود که این موضوع هزینه لازم برای تهیه‌ی پاکت جدید را نیز کاهش می‌دهد.

ظرفیت محفظه

ظرفیت محفظه

یکی از مهمترین مشخصه‌های فنی جاروبرقی ظرفیت محفظه دستگاه به منظور جمع آوری آشغال است. هرچه ظرفیت محفظه بیشتر باشد بهتر است، زیرا بازه‌ی زمانی لازم تا تعویض یا تخلیه پاکت یا مخزن بیشتر می‌شود که این ویژگی در جاروبرقی‌های بدون کیسه دایمی که نیاز به تعویض پاکت دارند باعث صرفه جویی در هزینه‌ها نیز می‌شود.

قدرت مکش

قدرت مکش

قدرت مکش در جاروبرقی‌ها متفاوت می‌باشد که می‌بایست بر اساس نیاز انتخاب گردد.

نوع سیم جمع کن

نوع سیم جمع کن

بخش سیم جمع کن دستگاه‌های جاروبرقی به دو صورت پدالی و کششی عمل می‌کند.

سری‌ها

سری‌ها

سری‌ها و پاروهای متنوعی برای جاروبرقی‌ها وجود دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از: پاروی اصلی، سری برس دار و نازل درز و شکاف. کاربر باید متناسب با نیاز خود دستگاهی را برای خرید انتخاب کند که پاسخگوی نیازهای او باشد.

فیلتر ضد حساسیت (HEPA)

فیلتر ضد حساسیت (HEPA)

طراحی این فیلتر به گونه‌ای است که ذرات گرد و غبار بسیار کوچک در حد میکرون را به خود جذب کرده و مانع از بروز یا تشدید آلرژی و حساسیت می‌شود.

قابلیت دمندگی (Blower)

قابلیت دمندگی (Blower)

وجود این ویژگی در برخی از جاروبرقی‌ها این امکان را به کاربر می‌دهد تا با اتصال خرطومی به انتهای دستگاه نسبت به بیرون دادن گرد و غبار از شیارها اقدام کند.

قابلیت کنترل از روی دسته

قابلیت کنترل از روی دسته

به منظور سهولت در تغییر قدرت دستگاه جاروبرقی در برخی از مدل‌های جدید امکان کنترل از روی دسته فراهم شده است.

قابلیت مکش مایعات

قابلیت مکش مایعات

این قابلیت تنها در برخی از مدل‌های جاروبرقی با محفظه مخزنی وجود دارد که امکان جمع آوری مایعات را به کاربر دستگاه می‌دهد.

کیسه دایمی

کیسه دایمی

در برخی از دستگاه‌های جاروبرقی با محفظه‌ی نوع پاکتی نیازی به تعویض پاکت پس از پرشدن نیست به طوری که پاکت موجود قابل شستشو و استفاده مجدد می‌باشد.

 

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید پنکه

راهنمای خرید پنکه

وسایل سرمایشی یکی از پر مصرف‌ترین لوازم خانگی می‌باشند. انواع وسایل سرمایشی همچون کولرهای آبی و کولر گازی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *