کمبود لوازم خانگی در بازار

کمبود لوازم خانگی در بازار

با شروع تحریم‌های آمریکا بازار لوازم خانگی همچون سایر صنوف دستخوش تغییرات و نابسامانی‌های عدیده‌ای شده است. اگر بحث افزایش چشمگیر قیمت‌ها را کنار بگذاریم مسئله بزرگ‌تر نبود کالا برای ارائه به مشتریان است.

برای مثال در زمستان ۹۶ و فروردین ۹۷ در حدود ۵۷ مدل ظرفشویی بوش جهت فروش در بازار موجود بود اما هم اینک حتی یک مدل ظرفشویی بوش موجود نمی‌باشد. ماشین ظرفشویی بوش یک مثال بود و مسئله نبود کالا تنها به ظرفشویی بوش محدود نمی‌شود و اغلب محصولات لوازم خانگی ناموجود هستند. خروج شرکت‌های اروپایی و حتی کره‌ای از بازار ایران (به دلیل ترس از تحریم‌های آمریکا) دلیل این مشکل است چرا که دیگر هیچ یک از برندهای شناخته شده لوازم خانگی نظیر بوش، آاگ، سامسونگ، ال جی، لوفرا و غیره حاضر به فروش کالا به ایران نیستند.

اگر دولت و مسئولین به سرعت راهکاری برای کنترل وضعیت بازار و سامان دادن به آن نکنند به زودی دیگر کالایی برای ارائه به مردم وجود نخواهد داشت.

برند بوش که در فروردین ۹۷ بیش از ۱۵ مدل ساید بای ساید داشت هم اینک تنها یک مدل ساید بای ساید برای ارائه به مشتریان دارد. برند آاگ نیز که تا ۳ ماه پیش ده‌ها محصول داشت هم اینک حتی یک مدل لباسشویی یا ظرفشویی ندارد و از برند آاگ تنها یک مدل ساید بای ساید برای فروش وجود دارد.

متاسفانه وضعیت بازار لوازم خانگی اصلا خوب نیست و به نظر می‌رسد طی هفته‌های آینده فارغ از افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها دیگر کالایی برای ارائه وجود نداشته باشد.

امیدوارم مسئولین کشوری هر چه سریع‌تر برای وضعیت وخیم بازار اندیشه‌ای کنند بلکه بتوان جوابگوی نیازهای جوانانی بود که قصد تشکیل زندگی دارند و درگیر خرید لوازم خانگی هستند و به احتمال زیاد کالای مد نظر خود را پیدا نمی‌کنند و یا اگر پیدا کنند باید ۲ الی ۳ برابر ارزش واقعی آن محصول پول بپردازند.

تاریخ انتشار 1397-07-08 نویسنده اخبار بازار 0 2896

مطالب مرتبط

تا اطلاع ثانوی فروش نداریم

به اطلاع کلیه کاربران هورانه می‌رساند که با توجه به وضعیت نابسامان قیمت‌ها، کمبود و یا نبود کالا و به طور کلی وضعیت...

توقف فروش تا روز شنبه

بدون شک خودتان نیز مطلع هستید که بازار این روزها وضعیت خوبی ندارد. نابسامانی بازار ارز موجب افزایش قیمت کلیه کالاها...

افزایش چشمگیر قیمت دلار

در روزها و هفته‌های گذشته با افزایش بی‌سابقه و چشمگیر قیمت ارز روبرو بودیم. یک نابسامانی بزرگ که در تمام عرصه‌ها...

نابسامانی در بازار لوازم خانگی

نابسامانی بازار ارز و افزایش بی‌سابقه قیمت دلار و یورو دامن بازار لوازم خانگی را گرفته و بازار تهران را تا سر حد...

دیدگاه خود را بیان کنیدپاسخ خود را بنویسید

جستجوی خبرها

دسته‌بندی خبرها

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد.

بازدیدهای اخیر

هیچ محصولی بازدید نشده است.

منو

مقایسه 0