افزایش چشمگیر قیمت دلار

افزایش چشمگیر قیمت دلار

در روزها و هفته‌های گذشته با افزایش بی‌سابقه و چشمگیر قیمت ارز روبرو بودیم. یک نابسامانی بزرگ که در تمام عرصه‌ها اقتصاد کشور را با بحران مواجه کرده و بلاتکلیفی در سطح بازار موج می‌زند. شرکت‌های واردکننده، تولیدکننده و بالطبع فروشندگان به دلیل ترس از عدم امکان جایگزینی کالای فروخته شده از فروش سر باز می‌زنند، خریداران کاملا سردرگم بوده و پولی که تا یک هفته پیش برای خرید کالای مورد نظر خود کنار گذاشته بودند در کمتر از یک هفته دیگر کفاف خرید آن محصول را نمی‌دهد. اگر بخرند بسیار گران خریده‌اند و اگر نخرند باید فردا گران‌تر بخرند. بله، قیمت کالا به طور روزانه افزایش می‌یابد و نقطه‌ی پایانی برای این افسار گسیختگی اقتصادی نمی‌شود متصور بود.

شرایط موجود و افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها تنها به کالاهای وارداتی محدود نمی‌شود، کالاهای ایرانی هم با افزایش قیمت دلار قیمت تمام شده‌ی بالاتری دارند و کاملا طبیعی است که افزایش قیمت حتی در محصولات ایران ساخت به وجود آید که آمده.

چه باید کرد؟ بخریم یا نخریم؟

پاسخگویی به این پرسش که اینک پرسش هر دو طرف معامله یعنی هم خریداران و هم فروشندگان است به هیچ وجه آسان نیست. با شرایط موجود بسیار دشوار بتوان ارزان شدن کالاها را در آینده نزدیک متصور بود چرا که به نظر می‌رسد کنترلی بر روی وضعیت بازار وجود ندارد و دولت در مهار قیمت ارز برنامه‌ای کارآمد در دست اقدام ندارد. دلار هر روز گران‌تر می‌شود و هر روز بازار فلج‌تر و قدرت خرید مردم پایین‌تر می‌آید. وضعیتی ناامیدکننده که انتظار می‌رود تصمیم‌گیرندگان سطح بالای مملکتی کاری برای آن کنند.

به نظر می‌رسد که اقتصاد کشورمان دچار طوفانی سهمناک شده، طوفانی مخرب. اگر هنوز امیدی به نجات این اقتصاد شکننده هست برای نجات آن فکری کنید.

تاریخ انتشار 1397-02-18 نویسنده اخبار بازار 0 1064

مطالب مرتبط

تا اطلاع ثانوی فروش نداریم

به اطلاع کلیه کاربران هورانه می‌رساند که با توجه به وضعیت نابسامان قیمت‌ها، کمبود و یا نبود کالا و به طور کلی وضعیت...

کمبود لوازم خانگی در بازار

با شروع تحریم‌های آمریکا بازار لوازم خانگی همچون سایر صنوف دستخوش تغییرات و نابسامانی عدیده‌ای شده است. اگر بحث...

توقف فروش تا روز شنبه

بدون شک خودتان نیز مطلع هستید که بازار این روزها وضعیت خوبی ندارد. نابسامانی بازار ارز موجب افزایش قیمت کلیه کالاها...

دیدگاه خود را بیان کنیدپاسخ خود را بنویسید

جستجوی خبرها

دسته‌بندی خبرها

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد.

بازدیدهای اخیر

هیچ محصولی بازدید نشده است.

منو

مقایسه 0