کاتالوگ

فیلترهای فعال:
  سازنده

  اجاق گاز 

  اجاق گازها برای اولین بار از اوایل سده نوزدهم میلادی تولید شدند و پس از مدتی به تولید صنعتی و انبوه رسیدند.
  حقیقت این است که طراحی اولیه اجاق گاز اگر چه چندان خاص نبود و بسیار ساده بود، اما به دلیل جدید بودن آن بسیار مورد توجه قرار گرفت، به این ترتیب شکل عمودی و جعبه مانند اجاق گازهای اولیه که معمولا به دلیل سهولت در استفاده بر پایه هایی نصب می شد و روی آن دو الی چهار شعله برای پخت و پز وجود داشت، در همان دوره عمومیت یافت. تا سال ۱۹۲۰ از چدن در تولید اجاق گاز استفاده می شد، اما در سال ۱۹۲۰ تولید ورقه های فولادی لعاب دار، امکان ساخت اجاق گازهای سبک تر را فراهم کرد که از سطوح صاف و خطوط یک دستی برخوردار بود و اغلب با لعاب سفید روکش می شد. اما اجاق گاز با شکل امروزی، تقریبا از سال ۱۹۳۰ و درست همزمان با ظهور یک محصول جدید به نام اجاق گاز الکتریکی وارد بازار شد که شکل و فرم آن مشابه اجاق های امروزی و به صورت مکعب مستطیل بود. اجاق گاز در ایران نیز مقارن با توزیع گاز مایع رواج یافت و ابتدا به عنوان یک کالای لوکس تلقی می شد، اما با افزایش سطح درآمد و تمایل به افزایش سطح رفاه، تقاضا برای خرید اجاق گاز افزایش یافت.

  • اجاق گاز فردار
   اجاق گاز فردار

   در هنگام خرید اجاق گاز، علاوه بر زیبایی باید به کارایی و نیاز خانواده نیز توجه نمود. برای خانواده‌های پرجمعیت خرید اجاق گاز ۵ شعله انتخاب درستی است اما برای خانواده‌های کم جمعیت یک اجاق گاز ۴ شعله نیز به راحتی می‌تواند پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد. اگر شما آشپزی خبره و زبردست هستید و از فر اجاق گاز استفاده زیادی می‌کنید در انتخاب اجاق گاز فردار خود باید به ظرفیت فر، تعداد سینی فر، تعداد فن کانوکشن و همچنین نوع سلف کلین / Self Clean توجه کنید. دارا بودن ترمومتر نیز یکی دیگر از امکانات کاربردی برای یک اجاق گاز فردار است.  راهنمای خرید اجاق گاز

   از جمله بهترین اجاق گازهای فردار خارجی می‌توان به اجاق گاز فردار بوش و لوفرای ایتالیا اشاره نمود و از میان اجاق گازهای فردار ایرانی می‌توان از اجاق گاز فردار تاکنو، اجاق گاز فردار اسنوا، اجاق گاز فردار پیلوت، اجاق گاز فردار پادیسان و نوژن اسم برد.

  • اجاق گاز طرح فر
   اجاق گاز طرح فر
  • اجاق گاز صفحه
   اجاق گاز صفحه

   در سال های اخیر استفاده از اجاق گاز توکار یا اجاق گاز صفحه در آشپزخانه‌ها متداول شده است. در یک آشپزخانه مدرن استفاده از اجاق صفحه علاوه بر کیفیت و کارایی، از ظاهری شیک و زیبا برخوردار است. در اجاق گاز صفحه ای، گاز و فر از هم جدا بوده و هر کدام باید جداگانه خریداری شوند، از این رو تنوع بیشتری در انتخاب اجاق گاز و فر خواهیم داشت و نکته مثبت دیگر این که اجاق گاز توکار فضای کمتری را نسبت به اجاق گاز مبله اشغال می کند. اجاق گاز صفحه از تک شعله تا شش شعله متغیر است، اجاق گاز دو شعله چهار شعله و پنج شعله اجاق گاز صفحه‌ای متدوال در آشپزخانه است. برخی از این اجاق گازها با برق کار می‌کنند که در واقع به آنها اجاق برقی می‌گویند و در بعضی مدل ها تلفیقی از اجاق گازی و اجاق برقی را داریم. از مزایای استفاده از اجاق‌های برقی زمان پخت کمتر و ایمنی بیشتر نسبت به اجاق گازی است. 

  • استیک پز
   استیک پز
  در صفحه
  نمایش 1 - 20 از 45 آیتم
  نمایش 1 - 20 از 45 آیتم

  بازدیدهای اخیر

  هیچ محصولی بازدید نشده است.

  منو

  مقایسه 0