کولر و پنکه 129 محصول وجود دارد

زیرشاخه‌ها

 • کولر گازی

  کولر گازی‌ها نوعی از سیستم‌های تهویه مطبوع می‌باشند که در زبان فارسی به این نام رایج گردیده‌اند که شامل چرخه سرمایش مبتنی بر تراکم و انبساط گاز می‌باشد. کولرهای گازی از جایگاه خاصی در صنعت تهویه و تبرید برخوردارند چرا که به سرعت از گرمای محیط می‌کاهند و برخلاف کولرهای آبی رطوبت را افزایش نداده و هوای ناسالم در شهرهای آلوده را نیز به محیط داخل منتقل نمی‌نمایند و همچنین مضرات ناشی از تماس باد کولرهای آبی (شامل ایجاد آلرژی و احساس گرفتگی عضلات و تشدید دردهای استخوانی و ...) با بدن انسان را ندارند. ضمنا قابلیت رطوبت‌گیری بالای کولرهای گازی موجب شده که درمناطق شرجی و مرطوب (شمال و جنوب کشور) در فهرست الزامات تجهیز ساختمان‌ها قرار گیرند. کولر گازی معمولا در مدل‌های مختلف شامل اسپلیت، پنجره‌ای و پرتابل تولید می‌شود. کلمه اسپلیت به معنای دو تکه یا جدا از هم می‌باشد و برای کولر گازی‌هایی که از دو بخش داخلی (Indoor) و خارجی (Outdoor) تشکیل شده‌اند استفاده می‌شود. بخش داخلی را یونیت داخلی یا پنل داخلی و بخش خارجی را یونیت خارجی یا پنل بیرونی نیز معرفی می‌نمایند. اسپلیت‌ها،دارای مدل‌های مختلفی از جمله دیواری، ایستاده، سقفی، کاستی و .... می‌باشند.

 • کولر گازی ایستاده

  کولر گازی ایستاده کولری است که با تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به گاز تولید سرما می‌کند (گرما را می‌گیرد). کولر گازی را ویلیس کریر در سال ۱۹۰۲ میلادی اختراع کرد.
  سیستم اسپلیت ایستاده نیز، دارای دستگاه داخلی و بیرونی بوده و کاملا مشابه اسپلیت ساده می‌باشد. تنها تفاوت این سیستم با سیستم‌های قبلی در این است که طراحی دستگاه داخلی این سیستم، مخصوصا فن آن، برای فضاهای بزرگ مانند سالن‌ها، ادارات و مساجد مناسب بوده و پرتاب باد این دستگاه بیشتر از دستگاه‌های قبلی می‌باشد.
  انوع مختلفی از کولر گازی اسپلیت ایستاده ساخته می‌شود. در بعضی از انواع آن خروجی هوای دستگاه از نوع کانالی بوده و توزیع هوا توسط سیستم کانال می‌باشد. در برخی از این دستگاه‌ها کمپرسور نیز در داخل دستگاه داخلی قرار می‌گیرد و دستگاه بیرونی فقط شامل کندانسور است. ظاهر این دستگاه شبیه یک یخچال یا کمد مرتفع می‌باشد و به دلیل ظاهر و ایستایی آن بر روی زمین، آن را دستگاه ایستاده یا کابینتی می‌نامند.

 • پنکه ایستاده
 • کولر گازی پنجره‌ای
 • کولر گازی پرتابل
در صفحه