صوتی و تصویری

صوتی و تصویری

صوتی و تصویری 

( 47 محصول وجود دارد )

زیرشاخه ها

 • تلویزیون

  تلویزیون

  در سال‌های اخیر تلویزیون‌ها دچار تحول بزرگی شده‌اند و شاهد از رده خارج شدن تلویزیون‌های لامپی (CRT) از بازار بوده‌ایم و این تلویزیون‌ها جای خود را به انواع دیگری شامل تلویزیون‌های پلاسما یا (PDP (Plasma Display Panel) ،LCD (Liquid Crystal Display) ،LED (Light-Emitting Display و (OLED (Organic Light-Emitting Display داده‌اند.

  پلاسما: تلویزیون‌های پلاسما که صفحه‌ای از جنس شیشه دارند و سایز آن‌ها از 42 اینچ به بالا بوده و با استفاده از گاز تزریق شده در داخل صفحه تولید رنگ و تصویر می‌کنند.

  LCD: تکنولوژی به کار رفته جهت ایجاد تصویر در این سری از این تلویزیون‌ها با استفاده از کریستال مایع ایجاد شده است. تلویزیون‌های LCD دارای سایزهای بسیار مختلف از 14 اینچ به بالا می‌باشند.

  LED: برخلاف تصور عمومی که تکنولوژی ایجاد تصویر در تلویزیون‌های LED را جدیدتر و پیشرفته تر از LCD ها می‌دانند، هیچ تفاوتی در شکل گیری تصاویر در این دو نوع وجود نداشته و تنها تفاوت اساسی آنها در منبع نور روشنایی تصاویر می‌باشد.

  OLED: آخرین نسل از تلویزیون‌ها از این تکنولوژی بهره می‌برند. تصاویر و رنگ‌ها در تلویزیون‌ها OLED از به وسیله قرارگیری مستقیم الکتریسیته به داخل مواد ارگانیکی نظیر کربن ایجاد می‌شوند.

 • پخش کننده چند رسانه ای

  پخش کننده چند رسانه‌ای

  فاکتورهای مهمی که در انتخاب یک پخش کننده باید مد نظر قرار گیرند عبارتند از:
  نوع و تعداد جایگاه دیسک: موردی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، نوع دیسک‌های پشتیبانی شده توسط دستگاه بوده که شامل (CD ،DVD ،Bluray ،BD) می‌باشند. در حال حاضر CD‌ها به منظور پخش فایل‌های صوتی غیر فشرده شامل Audio-CD، فایل‌های صوتی فشرده شامل MP3 و WMA و فایل‌های تصویری شامل Video-CD به کار می‌روند. DVD‌ها نیز بیشترین استفاده را در سیستم پخش نمایش خانگی و فیلم‌های سینمایی می‌باشند و در عین حال به عنوان حامل فایل‌های صوتی فشرده MP3 و WMA نیز می‌باشند. BD یا بلوری (Bluray) نیز آخرین تکنولوژی دیسک‌ها بوده و به منظور نگهداری و پخش تصاویر ویدئویی با کیفیت بسیار بالا مانند 1080 و 4K از آنها استفاده می‌شود. همچنین به دلیل حجم بالای فیلم‌های سه بعدی (3D)، برای نگهداری و پخش آنها نیز از این نوع دیسک استفاده می‌شود.
  پورت‌ها و قابلیت‌ها: خروجی HDMI – به منظور انتقال صدا و تصویر به صورت دیجیتالی و با کیفیت بسیار بالا مورد استفاده قرار گرفته و قادر است صداهای چند کاناله و همچنین تصاویر با وضوح 1920*1080 را همزمان با هم انتقال دهد.

در صفحه

جستجوی پیشرفته

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد هورانه